Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Bodzewie

Terminy egzaminu ósmoklasisty 2024

język polski – 14 maja 2024 r. (wtorek) – godz. 9:00

matematyka – 15 maja 2024 r. (środa) – godz. 9:00

język obcy nowożytny – 16 maja 2024 r. (czwartek) – godz. 9:00

Czas trwania poszczególnych egzaminów:

1.  egzamin z języka polskiego  - 120 minut
  2.  egzamin z matematyki -  100 minut
  3.  egzamin z języka obcego nowożytnego -  90 minut.

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

• o 60 minut – w przypadku języka polskiego
  • o 50 minut – w przypadku matematyki oraz
  • o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Zadania pojawiające się na egzaminie ósmoklasisty

Z każdego przedmiotu zdawanego na egzaminie ósmoklasisty uczeń będzie miał do rozwiązania dwa typy zadań. Pierwszy to zadania zamknięte, w których podanych jest kilka odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest prawidłowa. Z kolei drugi obejmują zadania otwarte wymagające od ucznia formułowania własnej odpowiedzi.

Wyniki i zaświadczenia:

W 2024 r. uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca przez serwis ZIU, również 3 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.